HomeBlogBilişsel Beceri Gelişimiİlaç Tedavisine Karşı Bilişsel Beceri Çalışması

İlaç Tedavisine Karşı Bilişsel Beceri Çalışması

Dikkat Eksikliği Tedavisi

ADHD Çalışmaları Uzun-Süreli Uyarıcı İlaç Tedavilerinin Uzamayı Baskıladığını ve ADHD semptomlarını Azaltmadığını Göstermektedir.

LearningRx bireysel beyin eğitimi dikkatin 24 puan artmasını sağlamıştır.

COLORADO SPRINGS, Colo. – 4 Ekim 20017- (Newswire.com)

 

 

Çocuk Psikolojisi ve Psikiyatrisi Dergisinde yayınlanan bir çalışma göstermiştir ki, uyarıcı ilaç tedavisi boy uzamasını baskılamakta ama ADHD semptomlarında bir azalma sağlamamaktadır.

Dikkat Eksikliği Tedavisi

Dünyanın en büyük bireysel beyin eğitimi kuruluşu LearningRx’in (www.LearningRx.com) Araştırma ve Geliştirme Şefi Tanya Mitchell, çocuklarının ADHD problemiyle ilgili endişe duyan ebeveynlerin, ADHD ile oluşan zayıf bilişsel becerilerin tedavisinde hedefe dönük birebir beyin ve dikkat eğitimini deneyebileceklerini söylemektedir.

Mitchell, “Kendilerine başvuran hastaların yaklaşık yüzde otuzuna LearningRx’e gelmeden önce ADHD teşhisi konmuş olduğunu ve bu çocukların çoğunun, zayıf dikkat becerileri dışında, uzun-süreli hafıza, işleme hızı ve işler bellek sorunları’’ olduğunu ifade etmiştir.

Mitchell, altı yılı aşkın süre zarfında 5416 çocuk ve yetişkinin ADHD tanısıyla Learning Rx’e geldiğini kaydetti ve, ‘‘Bu hastaların beyin eğitimi ve sonrasında bilişsel performanslarını ölçtük ve en büyük kazanımların IQ, işitsel işleme, uzun-süreli hafıza ve kapsamlı dikkat konularında olduğunu gördük. Learning Rx beyin eğitimi sonrasında, IQ skorları ortalama 15 standart puan arttı ve kapsamlı dikkat becerileri de ortalama 24 yüzdeli puan gelişti.’’ dedi.

Tam sonuçlar LearningRx’in 48 sayfalık, 2016 basımı ‘‘Hasta Sonuçları ve Araştırma Neticeleri’’ kitabının 25. sayfasında bulunabilir.

Çalışmanın sonuçları için lütfen tıklayınız.

Çocuklarının bilişsel bir zayıflığı olabileceğinden endişe duyan ebeveynler LeraningRx’in  adresinde yer alan ankete ücretsiz olarak katılabilirler. Anket için tıklayınız.

LearningRx hakkında

Colorado Springs, Colorado merkezli Learning Rx firması dünyanın en büyük birebir beyin eğitimi kurumlarından biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nde 80 şubesi, dünyada 40’ın üstünde temsilciliği olan ve uluslararası BrainRx lisansına sahip Learning Rx, bugüne dek 100.000’den fazla insana bilişsel becerilerini arttırıp daha hızlı düşünmelerini, daha kolay öğrenmelerini ve daha fazla performans göstermelerini sağlayarak yardım etmiştir.

Internet sitesi programları vasıtasıyla her müşteriye şahsi beyin eğitmeni sağlayarak hastaların beyinlerini çevrimiçi ortamda meşgul tutmakta, sorumlu kılmakta ve onların yararına çalışmaktadırlar. Öncü niteliğindeki metodları klinik ortamda 35 yıldır kullanılmaktadır ve bu yöntemlerin faydalı olduğu ilgili meslektaş araştırmaları ve dergiler tarafından da doğrulanmıştır.

LearningRx araştırma sonuçları için (tıklayınız).

Programlar için (tıklayınız).

ve 10 üzerinden 9.6’lık hasta memnuniyeti hakkında daha fazla bilgi için (tıklayınız).

Ayrıca ana internet sitesi için bu adresi ziyaret edin. 

Daha Fazla Oku

 

Mind+More ile Zihinsel Gücünüzü Keşfedin!