Mind and More

HAKKIMIZDA

Mind and More Danışmanlık Merkezi sosyal işletmecilik anlayışı ile, karı maksimize etmek için çabalayan değil, aksine, onu insanlığın en öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması için kullanan bir merkezdir.

HİZMETLERİMİZBİZE ULAŞIN


BİZ KİMİZ?


Mind and More Danışmanlık Merkezinde çocuk ve yetişkinlere yönelik bilişsel beceri çalışmalarının yanı sıra; oyun terapisi, bireysel psikoterapi, otojenik gevşeme, özgül öğrenme güçlüğü tedavisi ve psikolojik test hizmetleri verilmektedir.

Amacımız, bilgi, deneyim ve bilimsel gelişmeler ışığında yaşam boyu gelişimin önemini nitelikli hizmetlerle danışanlarımıza aktarabilmektir.

Mind and More Danışmanlık Merkezi sosyal işletmecilik anlayışı ile, karı maksimize etmek için çabalayan değil, aksine, onu insanlığın en öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması için kullanan bir merkezdir. Bu anlayışla, kuruluş tarihinden önce başlattığı ve halen yürüttüğü ‘Bilişsel Beceri Projesi’ ile sosyal dezavantajlı ilkokul çağındaki öğrencilerin bilişsel, sosyal ve akademik gelişimini destekleyen bir egzersiz programı uygulamakta ve gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

Bilişsel Beceri Projesi, Muzaffer Akpınar Vakfı ve Mind and More Danışmanlık iş birliği ile oluşturulmuş bir Sosyal Sorumluluk Projesidir. Projenin içeriği aynı zamanda Vakfın Başkan Yardımcısı olan Uzman Psikolog Defne Aruoba Akpınar tarafından oluşturulmuş ve zaman içinde proje ekibi tarafından geliştirilmiştir. Mind and More ekibi süpervizyonluğunda ve gönüllü öğrencilerin desteğiyle yürütülen bu projede beynin geliştirilebilir olduğunu öğrencilere, ailelere ve eğitimcilere kısa zamanda fark ettirmeyi, psikoloji öğrencilerinin mesleki deneyim kazanmalarına katkı sağlamayı ve sosyal sorumluluk bilincini topluma yaygınlaştırmayı hedeflemekteyiz.

Mind and More Ekibi olarak kurumumuz içinde ve dışında yürüttüğümüz danışmanlık hizmetlerini her gün artan heyecanımız ve isteğimizle sürdürmeye devam ediyoruz.
Bir de onlardan dinleyin…

SİZDEN GELENLER


Bilişsel Beceri Çalışması ile öğrencilerin çok yönlü bir gelişim kaydettiğini gözlemledim. Bilişsel alanda dürtü kontrollerinin geliştiğini, sosyal alanda ise birebir bir gönüllü ile çalışmaları ve iletişim oyunları sayesinde iletişim becerilerinin geliştiğini gözlemledim.


Muazzez Yıldırım


Bu çalışma sayesinde bir şeyleri yapabildiklerini fark eden öğrencilerin özgüvenleri artıyor. Birebir ilgili gören öğrenciler değerli ve önemli olduklarını, başarabiliyor olduklarını yaşayarak öğreniyor. Bilişsel anlamda gelişiyor ve daha esnek oluyorlar. Arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayıp oyunu kaldırma görevleri olduğu için iletişim ve sorumluluk alma becerileri gelişiyor.


Gülay Bahar


Yaptığımız çalışmalarda en büyük değişimi sosyal alanda gördüm. Çalışmaya başladığımızda çok az konuşan, çekingen, sorulara kısa cevaplar veren çocukların zamanla açıldığını ve rahatladığını gördüm.


Zeynep Mutlu


Çalıştığım öğrencilerin zaman içinde konsantrasyonları gelişti. Ayrıca davranışlarını zamanla daha kolay bir şekilde kontrol edebildiklerini gözlemledim.


Selin Çulcuoğlu


Projenin başında bazı egzersizlerde zorlanan öğrencilerin seanslar ilerledikçe daha iyi performans gösterdiklerini gördüğümde çalışmanın işe yaradığını fark ettim. Çalışma öğrencilere sadece bilişsel anlamda değil duygusal anlamda da fayda sağladı. Bir gönüllü ile birebir çalışıyor olmanın öğrencilerin kendisini özel hissetmesi gibi olumlu etkileri oldu.


Fatma Korhan


Çalıştığım öğrencinin zamanla dikkatini daha kolay toplamaya ve hemen pes etmeden çalışmasını sürdürmeye başladığını gördüm.


Büşra Muslu


Copyright MindandMore 2018. Tüm hakları saklıdır.