Hizmetlerimiz

Merkezimizde Bilişsel Beceri Çalışması, Oyun Terapisi, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı ve Bireysel Psikoterapi hizmetlerini alabilirsiniz


BİLİŞSEL BECERİ ÇALIŞMALARI


Çocukluk çağından sonra beyin gelişiminin sona erdiği inancının yanlış olduğu artık bilinmekte. Gerçek ise, yeni bir bilgi öğrenerek ya da yeni bir beceri kazanarak beynimizin yapısını hem fiziksel hem de fonksiyonel olarak sürekli olarak değiştiriyoruz.


Devam

OYUN TERAPİSİ


Duygusal ve davranışsal problemler yaşayan 3 – 12 yaş arası çocuklarla bireysel olarak uygulanan terapi yöntemidir. Çocuk merkezli oyun terapisinde, oyun terapistinin belirlediği sınırlar içerisinde çocuk tüm süreci kendi yönlendirir.


Devam

BİREYSEL PSİKOTERAPİ


Sizi huzursuz eden, kafanızı karıştıran, olumsuz duygulara sürükleyen her konu hakkında konuşabilmeniz için size özel zaman ve mekan sağlar. Bu konular kendiniz, işiniz, aileniz, kariyeriniz, ilişkileriniz, geçmişten gelen travmalarınız…


Devam


OTOJENİK GEVŞEME


Otojenik gevşeme eğitimi 1920’lerde, Alman Psikiyatr Prof. Dr. Johann Heinrich Schultz (1884-1970) tarafından geliştirilmiştir. Bu çalışmada, bireye kas gruplarını tek tek fark etmek, gevşetmek ve sonunda bütün vücudu rahatlatmak öğretilir.


Devam

ÖZGÜL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ


Özgül Öğrenme Güçlüğü belirtileri genellikle anasınıfı ya da ilkokul 1. sınıfta fark edilir. Erken müdahale ile akademik problemler ciddi şekilde azaltılabilir. Bu anlamda doğru ölçüm ve değerlendirme yapmak ile çocuğa uygun, bireyselleştirilmiş eğitim…


Devam

PSİKOLOJİK TESTLER


Uyguladığımız Test ve Ölçekler

Zeka Testleri
Gelişim Testleri
Dikkat Testleri


DevamBir de onlardan dinleyin…

SİZDEN GELENLER


Bilişsel Beceri Çalışması ile öğrencilerin çok yönlü bir gelişim kaydettiğini gözlemledim. Bilişsel alanda dürtü kontrollerinin geliştiğini, sosyal alanda ise birebir bir gönüllü ile çalışmaları ve iletişim oyunları sayesinde iletişim becerilerinin geliştiğini gözlemledim.


Muazzez Yıldırım


Bu çalışma sayesinde bir şeyleri yapabildiklerini fark eden öğrencilerin özgüvenleri artıyor. Birebir ilgili gören öğrenciler değerli ve önemli olduklarını, başarabiliyor olduklarını yaşayarak öğreniyor. Bilişsel anlamda gelişiyor ve daha esnek oluyorlar. Arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayıp oyunu kaldırma görevleri olduğu için iletişim ve sorumluluk alma becerileri gelişiyor.


Gülay Bahar


Yaptığımız çalışmalarda en büyük değişimi sosyal alanda gördüm. Çalışmaya başladığımızda çok az konuşan, çekingen, sorulara kısa cevaplar veren çocukların zamanla açıldığını ve rahatladığını gördüm.


Zeynep Mutlu


Çalıştığım öğrencilerin zaman içinde konsantrasyonları gelişti. Ayrıca davranışlarını zamanla daha kolay bir şekilde kontrol edebildiklerini gözlemledim.


Selin Çulcuoğlu


Projenin başında bazı egzersizlerde zorlanan öğrencilerin seanslar ilerledikçe daha iyi performans gösterdiklerini gördüğümde çalışmanın işe yaradığını fark ettim. Çalışma öğrencilere sadece bilişsel anlamda değil duygusal anlamda da fayda sağladı. Bir gönüllü ile birebir çalışıyor olmanın öğrencilerin kendisini özel hissetmesi gibi olumlu etkileri oldu.


Fatma Korhan


Çalıştığım öğrencinin zamanla dikkatini daha kolay toplamaya ve hemen pes etmeden çalışmasını sürdürmeye başladığını gördüm.


Büşra Muslu


Copyright MindandMore 2018. Tüm hakları saklıdır.