Hizmetlerimiz

Yetişkinler için Bireysel Bilişsel Beceri Çalışması

Öğrenme deneyimi yaşam boyu süren ve yaşam kalitesine önemli katkısı olan bir süreçtir. Yaşamın ilk anında başlayan öğrenme deneyimimiz yaşam boyu devam eder.

Öğrenme deneyimi yaşam boyu süren ve yaşam kalitesine önemli katkısı olan bir süreçtir. Yaşamın ilk anında başlayan öğrenme deneyimimiz yaşam boyu devam eder. Bilişsel Beceri Çalışması sayesinde  hızlı, kolay ve doğru bir öğrenme yöntemine zemin hazırlanır. Yetişkinler güçlü bilişsel becerilere sahip oldukları zaman karmaşık görevlerin üstesinden daha kolay gelirler ve daha üretken bir yaşam sürerler.Özellikle birden fazla odak noktası olan, hafıza ve dikkat gerektiren ve yoğun iş temposu olan işlerde (örneğin bankacılık ya da profesyonel sporculuk) çalışan kişilerin zihinlerini güçlendirmek için kullanılmaktadır.

İleri Yaştaki Kişiler için Bireysel Bilişsel Beceri Çalışması

Emeklilik hayatına geçtikten sonra bilişsel becerilerin zayıflamaya başlaması normal ve beklenen bir süreçtir. Zayıflayan zihinsel becerileri canlı ve dinamik tutmak için bilişsel beceri çalışması kullanılmaktadır. Bu sayede yaşa bağlı ortaya çıkan demans gibi rahatsızlıkların başlama zamanı ve riski ertelenir.

İleri yaştaki kişiler için en zor durumlardan biri diğer insanlara bağlı bir yaşam sürmektir. Zayıflayan bilişsel beceriler kişilerin diğer insanlara bağlı bir yaşam süresindeki en önemli nedenlerden biridir. Zayıflayan bilişsel becerilerin güçlendirilmesi ve bilişsel becerilerin zayıflamaya  başlama zamanının ertelenmesi başkalarına bağlı kalmadan yaşamaya ve hayattan alınan zevkin artmasına yardımcı olur.Öğrenme deneyimi yaşam boyu süren ve yaşam kalitesine önemli katkısı olan bir süreçtir. Yaşamın ilk anında başlayan öğrenme deneyimimiz yaşam boyu devam eder. Bilişsel Beceri Çalışması sayesinde  hızlı, kolay ve doğru bir öğrenme yöntemine zemin hazırlanır. Yetişkinler güçlü bilişsel becerilere sahip oldukları zaman karmaşık görevlerin üstesinden daha kolay gelirler ve daha üretken bir yaşam sürerler.Özellikle birden fazla odak noktası olan, hafıza ve dikkat gerektiren ve yoğun iş temposu olan işlerde (örneğin bankacılık ya da profesyonel sporculuk) çalışan kişilerin zihinlerini güçlendirmek için kullanılmaktadır.

İleri Yaştaki Kişiler için Bireysel Bilişsel Beceri Çalışması

Emeklilik hayatına geçtikten sonra bilişsel becerilerin zayıflamaya başlaması normal ve beklenen bir süreçtir. Zayıflayan zihinsel becerileri canlı ve dinamik tutmak için bilişsel beceri çalışması kullanılmaktadır. Bu sayede yaşa bağlı ortaya çıkan demans gibi rahatsızlıkların başlama zamanı ve riski ertelenir.

İleri yaştaki kişiler için en zor durumlardan biri diğer insanlara bağlı bir yaşam sürmektir. Zayıflayan bilişsel beceriler kişilerin diğer insanlara bağlı bir yaşam süresindeki en önemli nedenlerden biridir. Zayıflayan bilişsel becerilerin güçlendirilmesi ve bilişsel becerilerin zayıflamaya  başlama zamanının ertelenmesi başkalarına bağlı kalmadan yaşamaya ve hayattan alınan zevkin artmasına yardımcı olur.
Bir de onlardan dinleyin…

SİZDEN GELENLER


Bilişsel Beceri Çalışması ile öğrencilerin çok yönlü bir gelişim kaydettiğini gözlemledim. Bilişsel alanda dürtü kontrollerinin geliştiğini, sosyal alanda ise birebir bir gönüllü ile çalışmaları ve iletişim oyunları sayesinde iletişim becerilerinin geliştiğini gözlemledim.


Muazzez Yıldırım


Bu çalışma sayesinde bir şeyleri yapabildiklerini fark eden öğrencilerin özgüvenleri artıyor. Birebir ilgili gören öğrenciler değerli ve önemli olduklarını, başarabiliyor olduklarını yaşayarak öğreniyor. Bilişsel anlamda gelişiyor ve daha esnek oluyorlar. Arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayıp oyunu kaldırma görevleri olduğu için iletişim ve sorumluluk alma becerileri gelişiyor.


Gülay Bahar


Yaptığımız çalışmalarda en büyük değişimi sosyal alanda gördüm. Çalışmaya başladığımızda çok az konuşan, çekingen, sorulara kısa cevaplar veren çocukların zamanla açıldığını ve rahatladığını gördüm.


Zeynep Mutlu


Çalıştığım öğrencilerin zaman içinde konsantrasyonları gelişti. Ayrıca davranışlarını zamanla daha kolay bir şekilde kontrol edebildiklerini gözlemledim.


Selin Çulcuoğlu


Projenin başında bazı egzersizlerde zorlanan öğrencilerin seanslar ilerledikçe daha iyi performans gösterdiklerini gördüğümde çalışmanın işe yaradığını fark ettim. Çalışma öğrencilere sadece bilişsel anlamda değil duygusal anlamda da fayda sağladı. Bir gönüllü ile birebir çalışıyor olmanın öğrencilerin kendisini özel hissetmesi gibi olumlu etkileri oldu.


Fatma Korhan


Çalıştığım öğrencinin zamanla dikkatini daha kolay toplamaya ve hemen pes etmeden çalışmasını sürdürmeye başladığını gördüm.


Büşra Muslu


Copyright MindandMore 2018. Tüm hakları saklıdır.