Hizmetlerimiz

Otojenik Gevşeme

Avrupa’da popüler bir rahatlama yöntemi olarak kullanılan otojenik gevşeme basit, keyifli ve etkili bir rahatlama yöntemidir. Bireysel danışanlara veya yetişkin ve çocuk gruplarına uygulanabilir.


Otojenik gevşeme eğitimi 1920’lerde, Alman Psikiyatr Prof. Dr. Johann Heinrich Schultz (1884-1970) tarafından geliştirilmiştir. Bu çalışmada, bireye kas gruplarını tek tek fark etmek, gevşetmek ve sonunda bütün vücudu rahatlatmak öğretilir. Bu uygulama otojeniktir, yani kişi çalışmayı kendi kendine uygular. Avrupa’da popüler bir rahatlama yöntemi olarak kullanılan otojenik gevşeme basit, keyifli ve etkili bir rahatlama yöntemidir.

Bireysel danışanlara veya yetişkin ve çocuk gruplarına uygulanabilir.

Otojenik Gevşeme Çalışması ile Hedeflenenler

* Beden Farkındalığını Artırma

* Dikkat ve Konsantrasyonu Geliştirme

* Kaygıyı Azaltma

* Duyguları Düzenleme

* Kişisel Gelişim ve Sosyalleşme


Otojenik gevşeme eğitimi 1920’lerde, Alman Psikiyatr Prof. Dr. Johann Heinrich Schultz (1884-1970) tarafından geliştirilmiştir. Bu çalışmada, bireye kas gruplarını tek tek fark etmek, gevşetmek ve sonunda bütün vücudu rahatlatmak öğretilir. Bu uygulama otojeniktir, yani kişi çalışmayı kendi kendine uygular. Avrupa’da popüler bir rahatlama yöntemi olarak kullanılan otojenik gevşeme basit, keyifli ve etkili bir rahatlama yöntemidir. Bireysel danışanlara veya yetişkin ve çocuk gruplarına uygulanabilir.Otojenik Gevşeme Çalışması ile Hedeflenenler* Beden Farkındalığını Artırma* Dikkat ve Konsantrasyonu Geliştirme* Kaygıyı Azaltma* Duyguları Düzenleme* Kişisel Gelişim ve SosyalleşmeBir de onlardan dinleyin…

SİZDEN GELENLER


Bilişsel Beceri Çalışması ile öğrencilerin çok yönlü bir gelişim kaydettiğini gözlemledim. Bilişsel alanda dürtü kontrollerinin geliştiğini, sosyal alanda ise birebir bir gönüllü ile çalışmaları ve iletişim oyunları sayesinde iletişim becerilerinin geliştiğini gözlemledim.


Muazzez Yıldırım


Bu çalışma sayesinde bir şeyleri yapabildiklerini fark eden öğrencilerin özgüvenleri artıyor. Birebir ilgili gören öğrenciler değerli ve önemli olduklarını, başarabiliyor olduklarını yaşayarak öğreniyor. Bilişsel anlamda gelişiyor ve daha esnek oluyorlar. Arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayıp oyunu kaldırma görevleri olduğu için iletişim ve sorumluluk alma becerileri gelişiyor.


Gülay Bahar


Yaptığımız çalışmalarda en büyük değişimi sosyal alanda gördüm. Çalışmaya başladığımızda çok az konuşan, çekingen, sorulara kısa cevaplar veren çocukların zamanla açıldığını ve rahatladığını gördüm.


Zeynep Mutlu


Çalıştığım öğrencilerin zaman içinde konsantrasyonları gelişti. Ayrıca davranışlarını zamanla daha kolay bir şekilde kontrol edebildiklerini gözlemledim.


Selin Çulcuoğlu


Projenin başında bazı egzersizlerde zorlanan öğrencilerin seanslar ilerledikçe daha iyi performans gösterdiklerini gördüğümde çalışmanın işe yaradığını fark ettim. Çalışma öğrencilere sadece bilişsel anlamda değil duygusal anlamda da fayda sağladı. Bir gönüllü ile birebir çalışıyor olmanın öğrencilerin kendisini özel hissetmesi gibi olumlu etkileri oldu.


Fatma Korhan


Çalıştığım öğrencinin zamanla dikkatini daha kolay toplamaya ve hemen pes etmeden çalışmasını sürdürmeye başladığını gördüm.


Büşra Muslu


Copyright MindandMore 2018. Tüm hakları saklıdır.